اخبار برگزیده

همایش تنوع زیستی و حفاظت از منابع طبیعی در استان لرستان برگزار شد

همایش تنوع زیستی و حفاظت از منابع طبیعی در استان لرستان برگزار شد

علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت؛ پنج گونه دوزیست در استان داریم که سمندر لرستانی جزء آنهاست.
وی اظهار داشت؛ به مناسبت اول خردادماه روز جهانی تنوع زیستی و حفاظت از منابع طبیعی همایش تنوع زیستی با شعار « تنوع زیستی را به کره زمین برگردانیم» با حضور مدیران ادارات کل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، شیلات، جمعی از مسئولان، اساتید، دانشجویان و با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی برگزار شد، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: هرجا فقر باشد در تعارض با حفاظت از محیط زیست است.


سالاروند افزود: آخرین به روز رسانی جرایم شکار و صید مربوط به سال ۱۳۹۸ می‌باشد که در شورای عالی محیط زیست مصوب و ابلاغ شده است اما برای بازدارندگی جرائم زیست‌محیطی و حفاظت بیشتر از محیط زیست و گونه‌های جانوری و گیاهی، به روز رسانی جرائم در دستور کار است و تقریباً نهایی شده است و به محض ابلاغ اجرایی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: هم‌اکنون جریمه برای شکار کل و قوچ ۲۵ میلیون تومان و بز و میش یعنی گونه ماده بعنوان جنس زاد آور ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سالاروند با بیان اینکه ۳۰ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان وجود دارد، بیان کرد: ۳۲۲ هزار هکتار تحت مدیریت ما اعم از اثر طبیعی ملی غار ماهی کور، مناطق حفاظت شده شادابکوه، اشترانکوه، سفیدکوه خرم آباد و قالی کوه الیگودرز و دو پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا و وژناب را داریم .

وی با اشاره به اینکه ۱۷۵۰ گونه گیاهی و ۳۷۵ گونه جانوری در لرستان داریم، گفت: کل و بز، قوچ و میش، پلنگ، خرس، کفتار، گرگ و ... در استان وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان تصریح کرد: پنج گونه دوزیست در استان داریم که سمندر لرستانی جزء آنهاست.

سالاروند از اولین هوشمندسازی مناطق حفاظت شده در لرستان خبر داد و گفت: این امر انجام شده و از دوربین‌هایی پیشرفته برای رصد و حفاظت از گونه‌های حیات‌وحش استفاده می‌شود.
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"