اخبار برگزیده

تصویب برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب‌های پلدختر و بیشه دالان بروجرد در کارگروه امور زیربنایی، آمایش و محیط زیست استان لرستان

تصویب برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب‌های پلدختر و بیشه دالان بروجرد در کارگروه امور زیربنایی، آمایش و محیط زیست استان لرستان

برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب‌های شهرستان پلدختر و بیشه دالان شهرستان بروجرد در کارگروه امور زیربنایی، آمایش و محیط زیست استان لرستان مصوب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، جلسه کارگروه امور زیربنایی، آمایش و محیط زیست استان در تاریخ بیست و دوم شهریور ۱۴۰۲ به ریاست دکتر دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان و سایر اعضا کارگروه در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

در این کارگروه که یکی از مباحث اصلی آن بررسی برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب‌های پلدختر و بیشه دالان بروجرد بود ابتدا سالاروند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان توضیحاتی در خصوص اهمیت تصویب برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب‌های مورد بحث به اعضای کارگروه ارائه نمود.

سالاروند گفت: تالاب‌ها با ارزش‌های اکولوژیک بالا بعنوان تعدیل کننده آب و هوا، کنترل کننده سیلاب‌ها و دارای ارزش‌های زیبایی شناختی بی بدیل و موثر در جذب اکوتوریسم و رونق اقتصادی جوامع محلی و همچنین بعنوان تصفیه خانه‌های طبیعی و تغذیه کننده آب‌های زیرزمینی نقش بسیار مهمی در مباحث اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی هر منطقه دارند. 

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: مبنای اصلی برنامه جامع مدیریت زیست بومی، مشارکت محور بودن آن است و اجرای موفق آن وابسته به مشارکت تمامی گروه‌های ذینفع دارد.

سالاروند افزود: تصویب طرح مدیریت زیست بومی تالاب‌های پلدختر و بیشه دالان بروجرد، می‌تواند گامی اساسی در حفاظت و حراست از این گنجینه‌های طبیعی بوده و در احیاء این پدیده‌های ارزشمند راهگشا باشد.

در ادامه این کارگروه نماینده شرکت مشاور ایده پردازان توسعه توضیحات خود را در خصوص برنامه جامع مدیریت زیست بومی تالاب‌های پلدختر و بیشه دالان بروجرد به اعضای کارگروه ارائه نمود.

در پایان و پس از بحث و تبادل نظر، احمدرضا دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، با اشاره به اهمیت حفظ و احیای تالاب‌های استان، بر لزوم تطبیق طرح با برنامه آمایش سرزمین استان و همچنین در نظر گرفته شدن نظرات سایر دستگاه‌ها در برنامه اجرایی تالاب‌های استان با رعایت حق انتفاع ذینفعان تاکید نمود. بر این اساس مقرر شد؛ شرکت مشاور نسبت به تطبیق این طرح‌ها با سند توسعه آمایش استان اقدام نماید و پس از انجام این امر با تایید دفتر فنی استانداری لرستان طرح مدیریت زیست بومی تالاب‌های شهرستان پلدختر و تالاب بیشه دالان بروجرد در جلسه آتی شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مطرح گردند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"