اخبار برگزیده

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: سازمان محیط زیست تاکنون ۱۵۱ شهید و ۲۷۳ جانباز تقدیم انقلاب کرده است، ما اعتقاد داریم شهدا همیشه زنده و چراغ راه ما هستند.

شهدا همیشه زنده و چراغ راه ما هستند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: سازمان محیط زیست تاکنون ۱۵۱ شهید و ۲۷۳ جانباز تقدیم انقلاب کرده است، ما اعتقاد داریم شهدا همیشه زنده و چراغ راه ما هستند.

علی سالاروند مدیرکل حفاظ محیط زیست لرستان از برگزاری کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست در آذر ماه سال جاری در استان خوزستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان در این خصوص گفت: سازمان محیط زیست تاکنون ۱۵۱ شهید و ۲۷۳ جانباز تقدیم انقلاب کرده است، ما اعتقاد داریم طبق آیه ۱۶۹ سوره مبارکه آل عمران که می‌فرماید "وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ یعنی هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده‌ اند مرده مپندار بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان متنعم هستند، لذا شهدا همیشه زنده و چراغ راه ما هستند.

سالاروند افزود: سازمان محیط زیست سازمانی است که شهدای زیادی در حفاظت از انفال و عرصه‌های طبیعی تقدیم انقلاب کرده است. محیط‌بانان و حافظان طبیعت به مصداق آیه ۶۱ سوره مبارکه هود که می‌فرماید " اوست که شما را از زمین آفرید، و آبادی آن را به شما واگذاشت" هستند لذا ما در محیط زیستی مسئول آبادانی هستیم و امیدواریم همه مردم و مسئولان در کنار ما قرار گیرند که بتوانیم انفال و طبیعت را به نحو احسنت حفظ کرده و به نسل‌های بعدی برسانیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه در استان لرستان حدود ۳۲۲ هزار هکتار عرصه طبیعی تحت مدیریت دارد و درگیری ما با توجه به فرهنگ صید و شکار و وجود سلاح‌های زیاد در ید مردم و درگیری مستمر با شکارچیان زیاد است گفت؛ امیدواریم با کمک همه مردم و مسئولین بتوانیم محیط زیست را به عنوان یک امانت الهی در راستای اصل ۵۰ قانون که حفاظت از محیط زیست را وظیفه عمومی دانسته است، حفظ کنیم و به نسل‌های آینده برسانیم.

وی همچنین به برگزاری نخستین کنگره شهدا و ایثارگران در آذرماه و در استان خوزستان اشاره کرد و افزود: برگزاری این کنگره بیانگر مظلومیت شهدای محیط‌بانی هست که در حفاظت از محیط زیست به عنوان یک امانت الهی جانبازی و جانفشانی کرده‌اند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"