اخبار برگزیده

برگزاری آیین تجلیل از برگزیدگان پویش های ملی 13 پاک و مسیر پاک تا کربلا در لرستان

برگزاری آیین تجلیل از برگزیدگان پویش های ملی 13 پاک و مسیر پاک تا کربلا در لرستان

آیین تجلیل از برگزیدگان پویش های ملی 13 پاک و مسیر پاک تا کربلا با حضور مسئولین استانی در محل سالن اجتماعات شهرداری خرم آباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، آیین تجلیل از برگزیدگان پویش های ملی " 13 پاک" و "مسیر پاک تا کربلا" با حضور معاون امور عمرانی استانداری، مدیران کل حفاظت محیط زیست، کار، رفاه و امور اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی(ره) ، ریاست جهاد دانشگاهی لرستان، شهردار خرم آباد، اعضای شورای اسلامی شهرداری خرم آباد و فعالین و انجمن های زیست محیطی به همت کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی و باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در روز یکشنبه مورخ 11/9/97 در محل سالن اجتماعات شهرداری خرم آباد برگزار گردید.

مهندس فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان در آیین تجلیل از برگزیدگان پویش های ملی مسیر پاک تا کربلا و 13 پاک ضمن قدردانی از فعالان و سازمان های مردم نهاد محیط زیستی استان گفت: بسیاری از چالش هایی که امروزه با آن دست به گریبان هستیم به خاطر استفاده نادرست و غیراصولی از محیط زیست بوده که ما را با بحران های متعددی مواجه ساخته و راه غلبه بر این چالش ها استفاده خردمندانه از محیط زیست و بهره گیری از همه پتانسیل های جامعه به ویژه انجمن های مردم نهادی است که با دغدغه خاطر و علاقه و انگیزه سرشار ما در رسیدن به اهدافمان و حل این معضلات یاری خواهند نمود.

مهندس فتحی گفت: اگر فرهنگ زیست محیطی در بین آحاد جامعه نهادینه شود خلاء هایی را که در قوانین وجود دارد جبران و بسیاری از مشکلات مدیریت خواهند شد.

ایشان افزود: امروز خوشبختانه در استان همگرایی و هماهنگی خوبی بین مسئولین استانی نسبت به موضوع محیط زیست وجود دارد که امیدواریم با کمک فعالان و نیروهای مردمی هم افزایی بیشتری برای مقابله با چالش ها و بحران های زیست محیطی ایجاد شود و مردم این سرزمین دوباره فرهنگ اصلی و ریشه دار خود در دوستی با طبیعت را به همگان نشان دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم گفت: دانشجویان ویژگی های ممتاز زیادی دارند که برای حل مسائل و چالش های جامعه و همچنین برای ریشه یابی و آسیب شناسی ضعف های فرهنگی باید پژوهش های علمی انجام دهند و راهکارهای منطقی و علمی برای برون رفت از این مسائل ارائه نمایند.

دکتر دهقان رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان نیز در این مراسم ضمن برشمردن اقدامات سازمان دانشجویی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: ما بر آنیم که از همه ظرفیت های علمی، هنری، فرهنگی و ... دانشجویان استفاده نماییم؛ چون مشکلات و چالش های ما تنها با حضور نخبگان حل خواهد شد و باید برای  بهبود شاخص های توسعه استان از این ظرفیت استفاده نماییم.

در پایان این مراسم با حضور مسولین استانی از برگزیدگان  پویش های ملی مسیرپاک تا کربلا و 13 پاک تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است پویش ملی # مسیرپاک تا کربلا #  در دومین سال فعالیت خود  که به همت کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان و باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست (منطقه هفت) و با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و دیگر دستگاه های ذیربط اجرا می گردد، با برگزاری اقداماتی نظیر پاکسازی، مسابقات عکاسی، نذر فرهنگی، ترویج و تبیین عدم استفاده از ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف و .... در ایام محرم فعالیت های قابل توجهی در راستای ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست انجام داده است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر