اخبار برگزیده

نشست هم اندیشی محیط زیست و ورزش در لرستان برگزار شد

نشست هم اندیشی محیط زیست و ورزش در لرستان برگزار شد

نشست هم اندیشی محیط زیست و ورزش با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، مدیرکل ورزش و جوانان و روسای هیئت های ورزشی استان در روز سه شنبه مورخ 25/12/1397 در محل سالن جلسات اداره کل محیط زیست لرستان برگزار گردید.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان نشست هم اندیشی محیط زیست و ورزش با حضور مدیران کل محیط زیست و ورزش و جوانان و همچنین مسئولین محیط زیست و حضور گسترده روسای هیئت های ورزشی استان لرستان برای اولین بار در محل سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این نشست ضمن تمجید از حضور گسترده و پر شور مسئولین ارشد ورزش و جوانان استان در این جلسه گفت: نهاد ورزش و جوانان استان از ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی برخوردار است و این انگیزه و علاقه مندی مسئولین هیئت های ورزشی برای همکاری در خصوص موضوعات زیست محیطی می تواند بسیار موثر و مفید باشد.

مهرداد فتحی بیرانوند اظهار داشت: محیط زیست یک مسئله جهانی است و مرز جغرافیایی نمی شناسد. وی افزود: متاسفانه وضعیت محیط زیست کشور ما مطلوب نیست و چالش های جدی در این زمینه وجود دارد و بسیاری از این مشکلاتی که الان با آن ها دست به گریبان هستیم به خاطر بی مهری هایی بوده که در سنوات گذشته به مقوله محیط زیست شده است و امروز ما با خشم طبیعت مواجه هستیم.

مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره بر اصل 50 قانون اساسی گفت حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی است و این سازمان با توجه به حجم گسترده وظایف سازمانی از یک طرف و کمبود امکانات و نیروی انسانی به تنهایی نمی تواند این چالش های پیش رو را برطرف نماید و باید از ظرفیت ها و قابلیت های همه دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف جامعه برای حفاظت و بهسازی محیط زیست استفاده نماییم.

فتحی بیرانوند اظهار داشت: خوشبختانه وجود سرمایه های اجتماعی سازمان یافته ای مانند هیئت های ورزشی و فعالین و علاقه مندان ورزشی استان که با رغبت و داوطلبانه حاضرند در موضوعات زیست محیطی و ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست فعالیت نمایند امیدوار کننده است و می توان با کمک همین علاقه مندان اقدامات قابل توجهی در راستای حفاظت از محیط زیست انجام داد.

مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: ورزشکاران همیشه به عنوان الگو در سطح جامعه شناخته می شوند و انتظار این است این الگوهای ورزشی به عنوان الگوهای زیست محیطی و سفیران محیط زیست در سطح استان باشند.

عزیزپور مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان لرستان گفت: سلامت جامعه بحث مشترک ادارات محیط زیست و ورزش و جوانان است و ما باید در رسیدن به این هدف تمام تلاش و توان خود را به کار بندیم.

عزیزپور با اشاره به پتانسیل های زیست محیطی استان اظهار داشت: ورزشکاران استان لرستان می توانند به عنوان بازوی توانمند محیط زیست در حفاظت از سرمایه های خدادای عمل نمایند.

در این نشست مسئولین و روسای هیئت های ورزشی استان ضمن بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های حفاظت و فرهنگ سازی محیط زیست برای همکاری های هرچه بیشتر و تعامل گسترده با ادارات حفاظت محیط زیست استان در انجام برنامه های مختلف زیست محیطی اعلام آمادگی نمودند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر