اخبار برگزیده

نشست هم اندیشی سمن های محیط زیستی شهرستان دلفان با مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان

نشست هم اندیشی سمن های محیط زیستی شهرستان دلفان با مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان

نشست هم اندیشی سمن های محیط زیستی شهرستان دلفان با مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، سازمان های مردم نهاد محیط زیستی شهرستان دلفان در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست، مسائل و چالش های زیست محیطی این شهرستان را بررسی و در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست صمیمی که به میزبانی فرمانداری شهرستان دلفان برگزار گردید، ابتدا نمایندگان تشکل های زیست محیطی مسائل، موضوعات و دغدغه های زیست محیطی مربوط به حوزه این شهرستان را به صورت کامل بیان و مطالبات خود را در این خصوص مطرح نمودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه این نشست ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این نشست صمیمی گفت: چالش های زیست محیطی که امروزه با آن ها دست به گریبان هستیم به خاطر بی مهری هایی بوده که در گذشته نسبت به محیط زیست صورت گرفته و امروزه ما با خشم طبیعت روبرو هستیم ولی هنوز هم جای امیدواری هست، چون آگاهی مردم نسبت به گذشته افزایش یافته و حساسیت و دغدغه آن ها نسبت به مسائل زیست محیطی بالا رفته است و تجربه نشان داده هرکجا که مشارکت مردمی بوده و مردم پای کار بوده اند توانسه اند مشکلات را پشت سر بگذارند و نتایج خوبی بگیرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: مهمترین عامل در حفاظت از محیط زیست آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی است و باید این فرهنگ به تمام اقشار مردم تسری پیدا کند تا تک تک افراد جامعه در قبال محیط زیست احساس مسئولیت کنند.

فتحی بیرانوند با اشاره به تنوع زیستی شهرستان دلفان گفت: در راستای حفاظت از این تنوع زیستی اقدام به ساخت پاسگاه محیط بانی در منطقه شکار و صید ممنوع چهار شاخ نموده ایم و امیدواریم بتوانیم با ارتقاء سطح این منطقه در حفاظت و حراست بیشتر از حیات وحش غنی این منطقه اقدام شود.

فتحی بیرانوند با اشاره به صراحت قانون مدیریت پسماند و برنامه پنجم توسعه در خصوص پسماندهای شهری و پزشکی اظهار داشت: شهرداری ها و مراکز بهداشتی و درمانی و مطب ها و کلینیک ها  با عنایت به قانون مدیریت پسماند باید دغدغه های دوست داران محیط زیست در خصوص تفکیک، بازیافت، بی خطر سازی و همچنین دفن اصولی و بهداشتی زباله را به حداقل برسانند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت:  با حمایت و همکاری دستگاه قضا در استان دارای 9 شعبه ویژه محیط زیست در دادگستری های سطح  استان می باشیم  که این امر در کنار ساخت حدود 11 پاسگاه محیط بانی و تلاش محیط بانان فداکار، ضریب حفاظتی مناطق تحت مدیریت و آزاد استان را به طور چشمگیری افزایش داده است.

در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از طرف مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از فعالین زیست محیطی شهرستان دلفان تقدیر به عمل آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر