اخبار استان

اجرای برنامه های روز جهانی تنوع زیستی در شهرستانهای پلدختر و بروجرد

اجرای برنامه های روز جهانی تنوع زیستی در شهرستانهای پلدختر و بروجرد

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی با شعار « تنوع زیستی را به کره زمین برگردانیم » برنامه های متنوعی در شهرستان پلدختر و بروجرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، به مناسبت یکم خرداد ماه روز جهانی تنوع زیستی با شعار « تنوع زیستی را به کره زمین برگردانیم » برنامه های آموزشی در شهرستان پلدختر و بروجرد با همکاری آموزش و پرورش و کانوهای پرورش فکری کودکان برگزار شد. 

علی آبسری نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر گفت: در این شهرستان  برگزاري كارگاه آموزشي براي اعضاي انجمن كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و مربيان آنها با همكاري خانه محيط زيست كانون پرورش فکری کودکان برگزار شد که در اين برنامه مطالبی در خصوص محیط زیست، اهمیت تنوع زيستي و حفاظت از گونه های جانوری، اکوسیستم های طبیعی ارائه شد.

وی افزود: به همین مناسبت یک بهله پرنده سارگپه که به دلایلی قابلیت پرواز کردن را نداشت بعد از مدتی تیمار و نگهداری توسط دوستداران محیط زیست در طبیعت رهاسازی گردید.  
   
همچنین در شهرستان بروجرد نیز مراسمی در همین راستا برگزار شد. اصغر بلکی وند رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد در این باره گفت: با حضور پرسنل حفاظت محیط زیست این شهرستان در مدرسه شهید نیازی بروجرد ضمن قدردانی از زحمات مربیان در خصوص اهمیت به محیط زیست و نیز ارائه مطالبی در خصوص گونه های جانوری و حفظ حیات وحش برای تعدادی از دانش آموزان، سطل های مخصوص تفکیک پسماند از مبدأ در اختیار این مدرسه قرار گرفت و درب بطری های جمع آوری شده توسط دانش آموزان تحویل خیرین سلامت جهت تهیه ویلچر برای معلولین نیازمند گردید.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"