ایثارگران

به مناسبت روز بزرگداشت مقام شهید از فرزندان شاهد و ایثارگر محیط زیست استان لرستان تجلیل شد.

همایش بزرگداشت روز شهید و تجلیل از ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر محیط زیست استان لرستان برگزار شد

به مناسبت روز بزرگداشت مقام شهید از فرزندان شاهد و ایثارگر محیط زیست استان لرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان به مناسبت ٢٢ اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا آئین تجلیل از فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان با حضور «علی سالاروند» مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان، حجت الاسلام «امیر ابراهیمی» مسئول مشارکت روحانیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان‌‌‌‌‌‌‌، پیشکسوتان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در سپاه لرستان و خانواده معظم شهدای شاغل در اداره کل محبط زیست لرستان در محل سالن همایش های این اداره کل اداره برگزار شد.

«علی سالاروند» مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان در این آئین در سخنانی با بیان اینکه اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان ۷۰ نفر نیروی ایثارگر دارد، اظهار داشت: از این تعداد حدود ۳۰ نفر فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد هستند.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک نیز تقریباً ۳۰ نفر به مجموع جامعه ایثارگر و شهید شاغل در این اداره کل اضافه می‌شود، عنوان کرد: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از جامعه آماری شاغل در اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان را فرزندان شهدا و ایثارگر تشکیل می‌دهد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با تاکید بر اینکه تبدیل وضعیت تعداد زیادی از نیروها انجام شده است، گفت: این مراسم نیز در راستای تجلیل از ایثارگران اداره کل محیط زیست استان برگزار شده است.

سالاروند با اشاره به استقبال و استفاده از ظرفیت این نیروهای ایثارگر در پست‌های مدیریتی اداره کل محیط زیست لرستان، تصریح کرد: با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان، از نیروهای ایثارگر این اداره کل در نماز جمعه مرکز استان تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی با تاکید اینکه خدمت رسانی به فرزندان شهدا و ایثارگران و خانواده شهدا را وظیفه خود می‌دانیم، عنوان کرد: هر چه در توان داشته باشیم برای ایثارگران این اداره کل خواهیم گذاشت.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با بیان اینکه ۳۰ نفر جدید برای اشتغال در اداره کل محیط زیست استان در مرحله گزینش هستند، تصریح کرد: امیدواریم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای تسریع در به کار گیری این نیروها همکاری لازم را داشته باشد.

سالاروند با اشاره به تغییر و تحولات صورت گرفته در حوزه‌های مختلف اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان، عنوان کرد: لرستان اولین استان در سطح کشور در حوزه هوشمندسازی مناطق تحت مدیریت بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین لرستان اولین استانی بود که اقدام به ایجاد «خانه های محیط زیست» در سطح کشور کرد، ادامه داد: ایجاد موزه محیط زیست در محل قلعه تاریخی «فلک الافلاک» یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بوده است.


مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با اشاره به احصا و پیگیری مشکلات زیست محیطی مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرهای استان از طریق «خانه های محیط زیست»، ادامه داد: تلاش ما این است که مباحث، مسائل و مشکلات محیط زیست را از طریق خود مردم پیگیری و رفع کنیم.

سالاروند با اشاره به رویکرد جدی و قاطع اداره کل محیط زیست لرستان در برخورد با متخلفان شکر و صید در استان، تصریح کرد: محیط بانان و همکاران ما در اداره کل محیط زیست در شرایط سختی مشغول به فعالیت هستند و در برخی موارد همکاران ما تا مرز شهادت نیز رفته اند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط سخت کاری محیط بانان، می‌طلبد که توجه ویژه ای به آنها صورت گیرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با تاکید بر اینکه شهدا زنده هستند و بر کار ما ناظر هستند، گفت: جامعه ما نیز با نگاه و توجه شهدا مسیر پیشرفت و توسعه را طی خواهد کرد و توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران هیچ گاه به ثمر نخواهد نشست.

حجت الاسلام «امیر ابراهیمی» مسئول مشارکت روحانیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان نیز در این آئین با تاکید بر کار و فعالیت برای شهدا و در مسیر شهدا، اظهار داشت: الگوی شهدای ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس ائمه اطهار و اهل بیت (ع) بوده اند.

وی، بیان داشت: شهدا، راه شهادت را انتخاب کردند و به درجات الهی رسیدند.

مسئول مشارکت روحانیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر الگوگیری از زندگی و راه شهدا، تصریح کرد: الگوی ما شهدایی مانند شهید «حاج قاسم سلیمانی»، شهید «حججی» و است.

حجت الاسلام ابراهیمی، تاکید کرد: ما نیز باید در راه و مسیر شهدا قدم برداریم.


سرهنگ ماشااله بازگیر پیشکسوت دوران دفاع مقدس نیز در این آئین با تقدیر از اقدامات و فعالیت نیروهای مشغول به کار در اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان و همچنین محیط بانان، اظهار داشت: محیط بانان و نیروهای حفاظت از محیط زیست نیز امروز مانند رزمندگان دوران دفاع مقدس پای کار هستند، به نوعی برای خلق خدا زحمت می کشند تا مردم زندگی بهتری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شهدا، بزرگترین سرمایه خود یعنی جانشان را فدای ایران اسلامی و مردم کردند، بیان داشت: امروز نیز نیروهای محیط زیست و محیط بان همین مسیر را در سرما و گرما و در شرایط سخت ادامه می‌دهند.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، تصریح کرد: از متولیان و مسئولان محیط زیست استان به دلیل برگزاری چنین برنامه ارزشمندی نیز تقدیر و تشکر می‌کنم.


سرهنگ بازگیر با تاکید بر اینکه شهدا با خداوند معامله کردند و در این مسیر گام برداشتند، عنوان کرد: امنیت امروز ما مرهون خون شهدا است.

وی در ادامه با اشاره به جنگ نرم و ترکیبی دشمن علیه ملت ایران و به خصوص بانوان این سرزمین، بیان داشت: در چنین شرایطی باید همه باید پای کار باشیم تا مانند گذشته نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شود.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس در ادامه سخنان خود، استقلال، آزادی و حاکمیت جمهوری اسلامی را از دستاوردهای پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس برشمرد و گفت: پشتیبانی مردم از این نظام، بزرگترین دستاورد و ظرفیت برای ایران اسلامی به شمار می‌آید.

سرهنگ بازگیر در ادامه با تاکید بر اینکه عملکرد نیروهای محیط زیست و محیط بان کمتر از شهدا نیست، تصریح کرد: باید تلاش کنیم که یاد و خاطره شهدا همیشه در جامعه زنده بماند.

وی همچنین بر لزوم تشریح و بیان دستاوردها و اقدامات سازمان محیط زیست به مردم در راستای تحقق جهاد تبیین در جامعه تاکید کرد.

در پایان این مراسم از فرزندان و اعضای خانواده معظم شهدای شاغل در اداره کل محیط زیست لرستان با اهدائ لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.
 

عكس های مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"