اخبار برگزیده

اتفاقی خوش‌آیند در حوزه تنوع زیستی استان لرستان

اتفاقی خوش‌آیند در حوزه تنوع زیستی استان لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از ثبت تصاویر کم سابقه از حضور گونه ارزشمند کل و بز وحشی در یکی از زیستگاه‌های آزاد شهرستان پلدختر، همزمان با روز جهانی تنوع زیستی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی سالاروند در این خصوص گفت؛ همزمان با اول خردادماه روز جهانی تنوع زیستی، تصاویر زیبایی از حضور گونه حمایت شده کل و بز وحشی در یکی از زیستگاه‌های شهرستان پلدختر به ثبت رسیده است. 

سالاروند در این خصوص اظهار داشت: آخرین مشاهده این گونه ارزشمند در این منطقه مربوط به سالیان بسیار گذشته و شاید بتوان گفت به قریب ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته، برمی‌گردد.  
 
وی با ابراز خرسندی از این موضوع؛ آموزش و فرهنگ‌سازی، ارتقا سطح حفاظتی و امنیتی زیستگاه‌ها و از همه مهم‌تر همراهی و همکاری قابل تحسین جوامع محلی را از مهمترین عوامل در بازگشت و احیاء مجدد گونه‌های ارزشمند جانوری استان عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد که این اتفاق میمون، سرآغازی بر افزایش جمعیت گونه‌های ارزشمند جانوری و گیاهی در سطح استان خواهد بود.  

سالاروند افزود؛ منطقه‌ای که حضور این گونه تحت حمایت در آن ثبت شده است، جزء مناطق و زیستگاه‌های آزاد می‌باشد که تمهیدات لازم برای افزایش سطح حفاظتی منطقه مورد نظر، اندیشیده شده است. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان: با برشمردن ارزش‌های حیات‌وحش بعنوان امانت الهی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، زیست محیطی، زیبایی شناختی و غیره، از عموم هم استانی‌های عزیز جهت حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی استان زیبای لرستان دعوت نمود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"