اخبار استان

دستگیری شکارچی متخلف در کومه شکار در لرستان

دستگیری شکارچی متخلف در کومه شکار در لرستان

یک شکارچی متخلف که با ایجاد کومه و استتار در اطراف چشمه آب، قصد شکار پرندگان و حیات وحش را داشت در اوایل بامداد توسط محیط‌بانان زحمت‌کش یگان حفاظت محیط زیست استان لرستان و قبل از هر گونه تخلف دستگیر شد.
به گزارش‌ روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان؛ با توجه به کم آب شدن چشمه‌های طبیعی و حضور حیات وحش و پرندگان برای سیرآب شدن بر روی اندک سرچشمه‌های باقی مانده، یک شکارچی متخلف با ایجاد کومه شکار و ایجاد استتار قصد شکار حیات وحش و پرندگان را داشت که در بامداد توسط محیط بانان گشت اجرايي یگان اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان لرستان دستگیر شد.

حسين زرین کیا فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان لرستان در این باره گفت؛ بنابر گزارش همیاران مبنی بر ایجاد کومه شکار توسط شکارچیان متخلف بر روی چشمه‌های طبیعی در مناطق جنگلی استان، پرسنل یگان حفاظت محیط زیست لرستان حوالی ساعت ۴ صبح روز ‌دوشنبه ۲۰ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ در اطراف این کومه کمین زدند و شکارچی متخلف را قبل از هر گونه تخلف دستگیر کردند.

زرین کیا افزود؛ از این متخلف یک قبضه سلاح ساچمه زنی به همراه تعدادی فشنگ مربوطه کشف و ضبط گردید.

وی در ادامه گفت؛ پرونده‌ قضایی برای متخلف دستگير شده تشکیل و جهت سیر مراحل‌ قانونی تحويل مراجع قضائی گردید.

زرین کیا در پایان از همه دوستداران محیط زیست و حیات وحش استان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف با شماره‌ تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
      شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"